Zaujíma Ťa bezpečnosť? Analýza dát? Ako sa brániť voči kybernetickým hrozbám? Ako bezpečne programovať?


Príď k nám a vyskúšaj si praktické workshopy a spoznaj nových ľudí.


TERMÍN

Sobota 4.6.2022


MIESTO KONANIA

Jesenná 5, 040 01 Košice


HARMONOGRAM PODUJATIA


08:30 – 09:00 – Registrácia
09:00 – 09:10 – Úvodné privítanie
09:10 – 09:50 – Prednáška: Vieš predbehnúť hekera? (Terézia Mézešová, Siemens Healthineers)


10:00 – 11:001. workshop (výber zo 4 workshopov uvedených nižšie)
11:00 – 11:10 – Prestávka
11:10 – 12:102. workshop (výber zo 4 workshopov uvedených nižšie)


12:10 – 13:00 Obed

13:00 – 14:00Pub Quiz (súťaž o zaujímavé ceny nielen z oblasti informatiky)


14:00“Rekreačná informatika” – lietanie s dronmi, spoločenské hry, stolný futbal, študentské projekty, pokec nie len o štúdiu informatikyPREDNÁŠKA A WORKSHOPY


Vieš predbehnúť hekera? (Terézia Mézešová, Siemens Healthineers)

Abstrakt: Každý z nás je denne v kontakte s rozličnými aplikáciami. Učíme sa cez ne, sme v kontakte s kamarátmi, používame ich na zábavu, ale aj na sledovanie koľko krokov sme spravili alebo ako dlho sme spali. Všetky tieto údaje sú zaujímavým cieľom pre hekerov, aby ich speňažili alebo použili voči nám. Preto je dôležité, aby sme si ako programátori pri ich vývoji dali záležať. Spolu si povieme, čo môžeme urobiť aby sme hackerov predbehli a sťažili im zneužitie našej aplikácie čo najviac.


  • Analýza podvodných správ – v rámci workshopu sa bližšie pozrieme na reálne podvodné správy. Účastníci si vyskúšajú prácu bezpečnostného analytika a budú analyzovať hlavičky podvodných správ, obsah ako aj škodlivé odkazy a prílohy.

  • Sieťová forenzná analýza – v rámci workshopu si účastníci vyskúšajú analýzu sieťovej komunikácie, oboznámia sa zo základnými nástrojmi pre túto analýzu. V rámci workshopu sa bude analyzovať komunikácia kompromitovaného zariadenia s útočníkom.

  • Ako odpovedať na bezpečnostný incident (malvér) – čas zohráva významnú rolu pri reakcii na bezpečnostný incident. Ako rýchlo identifikovať malvér v zariadení je dôležitou úlohou bezpečnostných analytikov.

  • Autonómne vozidlá a metódy umelej inteligencie – v rámci workshopu si predstavíme metódy umelej inteligencie a ich využitie pri riadení autonómnych vozidiel. V praktickej časti si vytvoríme model neurónovej siete, ktorým je možné klasifikovať fotografie alebo obrázky podľa typu automobilu.

MAPA